Viewsonic VP2765-LED

Viewsonic VP2765-LED

Veoma retko nam se ukazuje prilika da testiramo monitore sa MVA ili PVA panelima, prvenstveno iz razloga jer ih praktično i nema na našim prostorima. Izuzetak je napravljen time što smo ugrabili priliku da testiramo jedan od monitora sa A-MVA panelom, koji se tek nedavno pojavio kod nas, a reč je o modelu Viewsonic VP2765-LED. Ovakva 27-inčna "grdosija" poseduje panel FullHD rezolucije, W-LED pozadinsko osvetljenje, citirani statični kontrast od 3000:1 i fenomenalnu dubinu crne boje, pivot režim, podešavanje horizontalnog i vertikalnog ugla, kao i podešavanje po visini

    Sadržaj

      Dragoljub Radovanović Kao što smo pomenuli u uvodu, na MVA i PVA panele u monitorima retko nailazimo na našim prostorima, dok je u inostranstvu situacija nešto bolja i postoji barem širi izbor. Kod nas je situacija takva da se godišnje pojavi tek poneki model, koji je dostupan kratak period vremena i ubrzo bude zaboravljen, da li zbog nešto više cene od one na koju smo navikli kod TN monitora ili postoji neki drugi razlog – znamo samo jednu stvar, interesovanje za ove tipove panela nije baš na visokom nivou. Nas takva nezainteresovanost pomalo zbunjuje i želimo da vam skrenemo pažnju na to koje prednosti (ali i mane) zapravo donosi MVA ili PVA u odnosu na TN ili IPS tehnologiju. Pre svega, iskreno vam savetujemo da pročitate deo o tipovima panela koji postoje, u našem editorijalu o procesu testiranja monitora , jer će vam otkloniti neke nedoumice o stvarima koji su paneli u čemu dobri, a takođe i kako bi ste bolje razumeli MVA tehnologiju, i njene prednosti i mane u odnosu na ostale tehnologije. Takođe, hteli bi smo da dodamo sledećih nekoliko pasusa, konkretno o A-MVA tehnologiji koju model Viewsonic VP2765-LED koristi. Advanced MVA (A-MVA) Kompanija AU Optronics od nedavno radi na svojim MVA panel tehnologijama poslednje generacije, nazvanim ‘Advanced MVA’ (A-MVA). Ova tehnologija je dizajnirana da ponudi poboljšane performanse, uključujući smanjenu ispranost boja, ali i cilj da reši značajni problem distorzije boja sa tradicionalnom tehnologijom širokog ugla gledanja. Ova tehnologija stvara više domena od standardnih LCD-ova sa više-domenskim poravnanjem (MVA) i smanjuje varijacije u oštrim uglovima. Pomaže da se poboljša ispranost boja i pruža bolji kvalitet slike u oštrim uglovima u odnosu na konvencionalne LCD-ove sa VA panelima. Takođe, široko je prihvaćeno u svetu da je A-MVA tehnologija jedan od nekoliko načina da se pruži optimizovan kvalitet slike kroz više domena.
       

      U dodatku, A-MVA pruža ekstra veliki kontrast sa cifrom većom od 1200:1 (dostižući 3000:1 u trenutku pisanja ovog teksta) pomoću optimizovane color-resist implementacije i novog dizajna pixela. Rezultat je prijatnije iskustvo gledanja kod potrošača, čak i kod prigušenijih slika. Ova tehnologija visokog kontrasta takođe može da pruži široke uglove gledanja do 178 stepeni. A-MVA, za koju kompanija veruje da je najkonkurentnije rešenje u tehnologiji male ispranosti boja, primenjena je na AUO panele u dijagonalama od 32″ do 42″, i koja je privukla široku pažnju među globalnim imenima kompanija u Sjedinjenjim Državama, Evropi i Japanu. A-MVA još uvek ima ograničenja u praksi, i još uvek pati od promena u kontrastu kada se pomerite iz centra ekrana, kao kod VA matrica. Dakle uglovi gledanja nisu toliko široki kao kod IPS tehnologije i A-MVA tehnologija je često odbačena kod poslova gde je tačnost boja kritična. Nivoi kontrasta su spremni da budu veoma visoki ali izgleda da mnogi desktop monitori i televizori imaju samo prosečan kontrast u odnosu na P-MVA i moderne TN Film panele, i ne prelaze nivo kontrasta PVA matrice. Ipak, neki od skorijih A-MVA modula koji su upareni sa W-LED osvetljenjem nude zapanjući statični kontrast od preko 3000:1. Vreme odziva ostaje konkurentno i u liniji sa napretkom napravljenim sa P-MVA generacijom panela. Međutim, odziv i dalje nije toliki kao kod overdriven TN film i IPS matrica. Nakon čitanja ovih nekoliko pasusa, nadamo se da ste saznali nešto više o A-MVA tehnologiji koju ovaj model monitora koristi i kakva bi očekivanja trebalo da imate od ovog modela, što ćemo mi potvrditi raznim testovima. Pre svega, par reči o dizajnu i konekcijama ovog modela. Dizajn Moramo odmah na početku pomenuti da imate na umu da monitor sa ovakvom dijagonalom od 27 inča zauzima veliki deo stola, morate biti svesni “dubine” vašeg prostora na stolu jer se  vrlo  lako može desiti da je precenite, pogotovo kod ovog modela sa veoma karakterističnim postoljem koje ćemo pomenuti detaljnije nešto kasnije. Što se tiče prednje strane ovog modela , ona je izrađena od crne mat plastike, koja definitivno daje mnogo profesionalniji izgled monitora u poređenju sa glossy modelima. Sam panel kod monitora je Anty Glare tipa, tako da ne morate da brinete da o tome da li ćete videti sebe i okolinu “u ogledalu” pri jačem ambijentalnom osvetljenju.  

      Oblik monitora nije potpuno pravougaon kao što neko na prvi pogled može pomisliti, jer njegova je donja ivica suptilno lučno zaobljena. Upravo je to zaobljenje izdvojeno, tačnije, kao da je dodato na potpuno pravilni pravougaoni oblik monitora. U tom delu se nalaze simboli za dugmiće koji se nalaze ispod donje ivice. Nismo sigurni da li delite naše mišljenje, ali smatramo da su dugmići koji su smešteni sa donje ili bočne ivice, dosta nepristupačniji od onih koji su smešteni sa prednje strane. Ovaj položaj dugmića se nije baš slagao sa nama, tako da smo u mraku često morali da opipavamo položaj i “brojimo” sa desna na levo kako bi zaključili koja je koja funkcija, što nam je pomalo produžilo posao kalibracije. Naravno, ovo je samo sitna zamerka o položaju dugmića i skretanje pažnje da su dugmići (ili senzori) sa prednje strane dosta pristupačniji. Dobra stvar je to što je power dugme nešto duže od ostalih, kako ne biste greškom isključivali monitor (mada se i pored toga nama to dešavalo čak nekoliko puta tokom kalibracije). Između dugmeta za navigaciju gore i dole nalazi se indikator koji svetli plavom bojom dok je monitor uključen. Što se tiče orijentacije monitora i menjanja uglova, kod ovoga modela ćete pronaći sva podešavanja koje postoje. Dakle, možete menjati nagib (vertikalni ugao) , okretati ekran levo-desno (horizontalni ugao), menjati visinu monitora, a čak je dostupan i pivot režim, gde možete okrenuti ekran u portret orijentaciju. Očigledno je da je ovaj monitor namenjen nešto profesionalnijem krugu korisnika, kojima će ovakva podešavanja uglova biti itekako korisna. Sa promotivnih fotografija može se dobiti utisak da je akcenat stavljen na modeliranje (dok su IPS paneli možda više okrenuti poslu u kojem je kritična tačnost boja).
      Dolazimo do postolja, koje zaista ne možemo dovoljno da nahvalimo. Ovo je verovatno jedno od najstabilnijih postolja koje smo imali prilike da vidimo na monitorima koje smo do sada testirali, a verujemo da je takođe i jedno od najstabilnijih na tržištu. To nas nimalo ne čudi uzimajući u obzir na to kako je zamišljeno i koliko prostora zapravo zauzima na stolu. Tri nožice – zapravo mi bi smo ih nazvali “noge” jer im nikako ne stoji deminutiv sa obzirom na njihovu veličinu – koje su prostiru tako da su dve ispred ekrana i jedna iza ekrana, tako da pružaju ekranu maksimalnu stabilnost. One na sebi takođe poseduju i šaru, tačnije udubljenja u vidu koncentričnih krugova, koji se šire iz centra, tačnije dela u kojem se monitor rotira. Ovakav detalj se nama veoma dopao. Što se tiče vrata koji spaja ekran sa postoljem, on je takođe prošaran ovim udubljenjima, samo ovoga puta u vidu pravih linija, a sa zadnje strane su dodata dva parčeta plastike, koji služe za bolji menadžment kablova.

      Konekcije Konekcije koje ovaj model poseduje su brojne, tako da ćete sa zadnje strane (ali i bočne), gledano sa leva na desno zateći ulaze kao što su: – Ulaz za napajanje – DisplayPort ulaz – DVI-D (HDCP) ulaz – VGA (D-Sub) ulaz – Ulaz za vezu sa računarom – Čak četiri USB ulaza (dva pozadi i dva sa desne bočne strane) Iako na promotivnoj slici stoji 3.5mm ulaz sa slušalice, mi takav ulaz nismo zatekli na našem primerku.
       
       
      Specifikacija:
       Kada je reč o režimima slike, a ujedno i temperaturama boja, Viewsonic VP2765-LED model nudi sledeće opcije. – sRGB – 9300K – 7500K – 6500K – 5000K- User Color (RGB podešavanje boja)

      Monitor fabrički dolazi podešen na 6500K režimu slike, uz osvetljenje namešteno na maksimum, tačnije vrednost 100, dok je vrednost kontrasta bila podešena na cifri od 70. Pre nego što vam pružimo rezultate koje smo dobili, moramo priznati da Viewsonic na ovom modelu nije bio baš tačan što se tiče obećanih temperatura boja. Daćemo vam primere temperatura boja koje smo izmerili u svakom režimu boja: – sRGB (8720K) – 9300K (10019K) – 7500K (8593K) – 6500K (7641K) – 5000K (6112K) Dakle, ako želite da se oslanjate isključivo na Viewsonic-ova podešavanja, uzmite u obzir da je svaki režim osim 9300K režimi, hladniji za približno 1100K. Što se tiče osvetljenosti, Viewsonic je bio pomalo skroman sa citiranom vrednosti osvetljenja od 300cd/m2, jer smo u određenim režimima slike izmerili vrednost od preko 360cd/m2. Ovo može biti veoma svetao monitor, ako to želite, jer smo svesni da postoji određen procenat ljudi koji voli da drži svoj monitor na maksimalnom osvetljenju. Takva svetla slika možda naizgled izgleda privlačno, ali držanjem osvetljenja na maksimumu zaista žrtvujete deo kvaliteta slike i sebi stvarate glavobolje kada radite u mračnoj prostoriji. Ipak, mogućnosti su tu, možete podesiti osvetljenje na maksimum i kako bi neki u šali rekli sebi “spalili zenice”. Kao i uvek, mi se odlučujemo za opšte prihvaćeno optimalno podešavanje osvetljenja od 120 cd/m2, 6500K temperaturu boja i Gamma vrednost od 2.2, dok tragamo za najmanjim delta-E vrednostima i najvećim statičnim kontrastom. Dubinom crne boje smo bili zaista oduševljeni, kao i statičnim kontrastom (izuzev sRGB režima gde je bio drastično niži). Moramo istaći još jednu stvar pre predstavljanja rezultata testiranja, a to je da nismo bili preterano zadovoljni tačnošću boja na standardnim, pomenutim režimima boja/slike. Objasnićemo vam ponovo šta je tačnost boja: Tačnost boja (Color Accuracy) – Tačnost boja je odlika boja da imaju što manju delta-E vrednost. Delta-E vrednost je zapravo razlika u koloritu između tražene i prikazane vrednosti. Ta tražena vrednost je standardizovana, a što veće odstupanje od te vrednosti, to su netačnije boje. Teži se da ta vrednost bude što bliža nuli, ali ljudsko oko u teoriji otprilike primećuje razlike tek posle vrednosti od jedan. Delta-E vrednost od 1 ili manje, između dve boje koje se ne dodiruju je skoro neprimetna prosečnom posmatraču; Delta-E manja od vrednost 2 između boja se smatra tačnim bojama; Delta-E između vrednost 3 i 6 je tipično prihvatljivo u komercijalnoj reprodukciji na mašinama za štampu, ali preko vrednosti od 3 razlika može biti primetna posmatraču. Smatramo da je velika šteta kupiti ovaj model monitora i ne izvršiti profesionalnu hardversku kalibraciju boja i izvući čist maksimum iz njega, jer kao što ćete videti iz sledećih testova – razlika je poprilična. Ako ste već kupili ovaj model, raspitajte se u vašoj oblasti ko ima opremu za profesionalnu kalibraciju – tačnije kolorimetar i nešto iskustva. Usluga hardverskog kalibrisanja zaista ne može previše da vas košta, a mi zaista ne možemo da istaknemo dovoljno koliko hardverska kalibracija ima uticaja na kvalitet slike. Mi smo uz pomoć našeg EyeOne Display2 kolorimetra uspeli značajno da poboljšamo vrednosti u odnosu na standardne režime slike, tako da možemo zaključiti da je kalibracija na ovom modelu bila i više nego uspešna. Da ne dužimo previše, evo rezultata testiranja koje smo dobili. sRGB  

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness

      Contrast

      Režim slike
      sRGB

       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      108

      Black Point (cd/m2)
      0.13

      Contrast Ratio
      810:1

      Gamma
      1.9

      Temperatura boje
      8720

      Delta-E prosek
      4.0

      Delta-E maksimum
      8.0

       
      9300K  

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness
      100

      Contrast
      70

      Mod slike
      9300K

       
       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      297

      Black Point (cd/m2)
      0.13

      Contrast Ratio
      2262:1

      Gamma
      1.8

      Temperatura boje
      10019

      Delta-E prosek
      5.4

      Delta-E maksimum
      11.2

      7500K
       

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness
      100

      Contrast
      70

      Mod slike
      7500K

       

       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      332

      Black Point (cd/m2)
      0.14

      Contrast Ratio
      2436:1

      Gamma
      1.8

      Temperatura boje
      8593

      Delta-E prosek
      5.3

      Delta-E maksimum
      10.8

      6500K
       

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness
      100

      Contrast
      70

      Mod slike
      6500K

       

       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      364

      Black Point (cd/m2)
      0.14

      Contrast Ratio
      2589:1

      Gamma
      1.8

      Temperatura boje
      7641

      Delta-E prosek
      4.9

      Delta-E maksimum
      10.3

      5000K
       

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness
      100

      Contrast
      70

      Mod slike
      5000K

       

       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      360

      Black Point (cd/m2)
      0.14

      Contrast Ratio
      2625:1

      Gamma
      1.9

      Temperatura boje
      6112

      Delta-E prosek
      5.3

      Delta-E maksimum
      8.2

      KALIBRISANI REZULTATI Sačuvali smo dobar broj kalibrisanih rezultata, ali zaista  nema potrebe da ih sve pominjemo u ovom testu, tako da smo izabrali dva rezultata koji su pružali najbolje vrednosti. Jedan sa tačnijim bojama, drugi sa nešto većom vrednošću kontrasta. Ovakvu veliku tačnost boja smo uspeli da dobijemo samo na još jednom modelu, a to je Dell U2410 sa H-IPS panelom. User_Color_26b_77c_88_60_70
       

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness
      26

      Contrast
      77

      Mod slike
      User Color: 88R 60G 70B

       

       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      120

      Black Point (cd/m2)
      0.06

      Contrast Ratio
      2033:1

      Gamma
      2.2

      Temperatura boje
      6664

      Delta-E prosek
      0.4

      Delta-E maksimum
      0.7

      User_Color_27b_77c_90_60_70
       

      Opcije u OSD meniju
      Podešavanja

      Brightness
      27

      Contrast
      77

      Mod slike
      User Color: 90R 60G 70B

       

       

       
      Dobijeni rezultati

      Luminance (cd/m2)
      120

      Black Point (cd/m2)
      0.06

      Contrast Ratio
      2066:1

      Gamma
      2.2

      Temperatura boje
      6503

      Delta-E prosek
      0.5

      Delta-E maksimum
      0.9

       
       
      Stabilnost kontrasta Stabilnost kontrasta je testirana sa kalibrisanim vrednostima. Kontrast je ostajao stabilan sa promenom nivoa osvetljenja, sa maksimalnom razlikom oko 100 između minimalnog i maksimalnog kontrasta, što je u granicama normale.  

      OSD Brightness
      Luminance
      Blackpoint
      Contrast

      0
      57
       
      1994:1

      10
      82
      0.04
      2057:1

      20
      107
      0.05
      2096:1

      30
      130
      0.06
      2031:1

      40
      155
      0.07
      2090:1

      50
      179
      0.09
      2097:1

      60
      202
      0.10
      2020:1

      70
      225
      0.11
      2034:1

      80
      246
      0.12
      2088:1

      90
      265
      0.13
      2030:1

      100
      284
      0.14
      2096:1

       Uglovi gledanja Kao što ste mogli da zaključite iz dela o A-MVA panelima, ugao gledanja je zaista bolji od TN panel tehnologije, ali IPS tehnologija i dalje ostaje kao nešto nedostižno. Glavni problem je, kada sliku posmatrate iz oštrijih uglova, definitivno možete primetiti koliko je ona svetlija u odnosu na položaj kada sedite direktno ispred monitora. Bili kako bilo, ovo je svakako dosta bolji rezultat u poređenju sa TN panelima, ali nedovoljno da bi ga mogli uporediti sa IPS tipom panela.

      PixPerAn Dolazimo do glavnog i zapravo jedinog razočarenja kod ovog monitora – njegovog odziva. Činjenica da ovaj model ima 25ms odziv je gotovo neprihvatljiva za bilo kakav ozbiljniji gaming. MVA i PVA tipovi paneli su poznati po tome što imaju najveći odziv od svih tehnologija, pogotovo kada se ne koristi Overdrive kao kod ovog modela. Visok nivo osvetljenosti i standardna podešavanja su čak i malo prikrila pojavu duhova, ali kada smo opet posle kalibracije pokrenuli program PixPerAn, imali smo šta da vidimo. Po nama, ovakav odziv zaista ne može biti prihvatljiv za FPS tipove igara, tako da ovaj model zaista neće privući pažnju kod većine gejmera kojima je odziv jako bitna stavka. Uvek kažemo da je primećivanje duhova u igrama subjektivna stvar i zavisi od osobe do osobe – ali u ovom konkretnom slučaju moramo reći da kod ovoliko sporog odziva, pojava duhova je itekako primetna i dosta ljudi je može primetiti. Pogledajte šta je naš fotoaparat zabeležio na standardnim podešavanjima (prva slika) i kalibrisanim podešavanjima (druga slika).  


       
      Input lag Kao i kod većine modela koje smo testirali, ulazno kašnjenje se kreće uvek oko istih vrednosti, a to je između 0ms, 17ms, 30ms i 33ms.  




       
      Filmovi Glavni akcenat na modelu Viewsonic VP2765-LED ćemo ipak staviti na filmove. Sa ovako visokim kontrastom i fantastično niskom dubinom crne boje, ovaj model se veoma lako približava nivou kvaliteta slike kakav možemo da vidimo na određenim LCD televizorima. Zašto je visok kontrast i dubina crne boje bitna? Što je veći kontrast i manja dubina crne boje, slika ima više detalja, dakle to su dve najbitnije stvari koje će imati ogroman uticaj na kvalitet slike koji dobijate na nekom ekranu. Pošto A-MVA paneli ispunjavaju ove uslove, njih često viđamo u raznim HDTV modelima, gde zajedno sa PVA panelima (na primer S-PVA panelima koje pravi Samsung) modelima pružaju najbolji mogući kvalitet slike na tržištu (u LCD tehnologiji naravno). Elektronika iza panela je bitna naravno, kao i tip pozadinskog osvetljenja, ali glavna stvar u samim monitorima ili televizorima je ipak tip panela. A-MVA tip nas je zaista oduševio kvalitetom prikazane slike, koja je tek nešto lošija u odnosu na Samsung 40A656 model televizora sa S-PVA tipom panela koji posedujemo. Tamne scene u filmu Dark Knight su zaista bili prikazane savršeno, uzevši u obzir dubinu crne boje i kontrast, tako da su detalji u mračnim delovima filma bili prikazani sa dosta detalja. To je ono što zaista izdvaja MVA tehnologiju iznad IPS i TN tehnologije – sposobnost da prikažu pravu crnu boju i superiornije detalje u slici. Pre svega ćemo ostaviti dva 1080p video snimka ekrana monitora, u kome smo pokušali da vam dočaramo kakav kvalitet slike i boja možete očekivati, ali kamerom se teško možete preneti ono što vidimo uživo, no mi smo ipak pokušali.
       










      CheckeMon Checkemon je pokazao fenomenalnu uniformnost panela i gotovo nepostojeće probijanje pozadinskog osvetljenja na crnoj pozadini, zaista smo oduševljeni ostvarenim performansama A-MVA panela. Obavezno uveličajte crnu pozadinu, kako bi ste se uverili da je monitor zaista bio uključen tokom hvatanja fotografije. Da bi smo izbegli buduću zabunu, crvena tačka na fotografijama nije mrtav piksel na ekranu, već takozvani “hot spot” koji se povremeno pojavi ako se fotoaparat koristi uzastopno duži period vremena.
       
       
      Zaključak Kao i kod svih zaključaka, sabraćemo pozitivne i negativne stvari ovog modela, sa ciljem da vas podsetimo šta je to valjalo, a šta nije tokom ovog testa. Pa da vidimo…pre svega, 27-inčna dijagonala sa odličnim A-MVA panelom i W-LED pozadinskim osvetljenjem koje pruža dva, ili do dva i po puta veći statični kontrast u poređenju sa TN i IPS modelima, duplo manje vrednosti dubine crne boje, skoro idealna uniformnost panela, uz prilično tačne boje posle kalibracije. Ovo znači da će vaši filmovi na monitoru izgledati zaista fenomenalno. Dodaćemo na to mogućnost promene horizontalnih i vertikalnih uglova panela, podešavanje visine, pivot režim i jedno od najstabilnijih postolja koje smo imali prilike da koristimo. Za korišćenje u svrhu multimedije, rada na desktopu i obavljanja nešto ozbiljnijeg posla, zaista nam ne preostaje ništa drugo osim da ovom modelu dodelimo Higly Recommended nagradu.

      Naravno da nismo zaboravili da pomenemo i mane ovog monitora. Njegova najveća i verovatno jedina bitnija mana je veoma spor odziv. Jednostavno, ovakav tip monitora nikako ne možemo da preporučimo za ozbiljnije igranje, jer je ghosting prilično primetan. Druga mana ovog modela je to što su mu takozvana out-of-box podešavanja pomalo netačna za naše standarde, tako da vam savetujemo da ih korigujete (predlažemo hardversku kalibraciju pre svega). Pored ove dve stvari, dodatne zamerke nismo mogli da pronađemo. Sve u svemu, ovo je zaista monitor sposoban za odlične performanse, ali jednostavno ga ne možemo preporučiti osobama koje se plaše duhova u igrama. Prednosti – Odličan nivo kontrasta i dubine crne boje – Veoma dobra tačnost boja posle kalibracije – Odlična uniformnost panela – Promena vertikalnog i horizontalnog ugla, visine i pivot režim – Veoma stabilno postolje Mane – Veoma spor odziv (25ms) – Pomalo netačna out-of-box podešavanja – Nešto viša cena (diskutabilno uzevši u obzir dijagonalu i tip panela) Cena: oko 400 evra Uređaj na test ustupio: Emmi  

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test