Unreal Engine 5 je moćan alat za pravljenje igara koje do juče niste mogli ni da zamislite, na žalost hardver ga koči

Unreal Engine 5 donosi inovacije, ali hardver zaostaje, tek GeForce RTX 6000 serija bi mogla omogućiti optimalan rad

Unreal Engine 5 je moćan alat za pravljenje igara koje do juče niste mogli ni da zamislite, na žalost hardver ga koči

Unreal Engine 5 dozvoljava razvoj igara koje su do juče bile nezamislive, ali zahteva izuzetno snažan hardver, posebno na PC platformi. U trenutku izlaska, zahtevi ovog naprednog modula za kreiranje igara, bili su čak dve generacije ispred tadašnjih najjačih grafičkih karti i procesora, što je imalo za posledicu loše performanse UE5 igara, čak i na najjačim grafičkim kartama. 

Prema Brianu Himskerku iz Massive Damage-a, koji je govorio u podcastu „Broke Silicon“, problem je posebno izražen na PC platformi zbog brojnih uskih grla u protoku podataka. Za razliku od konzola poput PlayStation 5 i Xbox Series X|S, koje imaju specijalizovane IO kontrolere za obradu podataka, PC se oslanja na sirovu snagu procesora i brži interfejs kako bi nadoknadio manjak optimizacije. Očekuje se da će tek RTX 6000 serija grafičkih karti omogućiti Unreal Engine 5 da bi proradio kako treba na PC-ju. 

Prijavi se na nedeljni Benchmark newsletter
Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Epic Games je svestan problema sa performansama i aktivno radi na poboljšanjima unutar UE5, ali neka rešenja, poput optimizacije kompajliranja šejdera, još uvek zahtevaju ručnu intervenciju programera. Najnovija verzija Unreal Engine 5.5 donosi inovacije poput Nanite osvetljenja i MegaLights tehnologije, ali je još dug put do potpunog uklanjanja problema sa performansama, prenosi Wccftech.

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Komentari (0)

Nema komentara 😞

Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!

Pridruži se diskusiji
Možda vam se svidi
Polisa privatnosti

Ova veb stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo.

Informacije o kolačićima se čuvaju u vašem pretraživaču i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu veb stranicu i pomažu našem timu da razume koje delove veb sajta smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.