Xiaomi Redmi Note 5 (Video)

Xiaomi Redmi Note 5 (Video)

Xiaomi nastavlja sa sjajnim izdanjima u cenovnoj klasi koja se ponajviše ceni na tržištima poput našeg. Istovremeno, postaje jasno zašto i kako je kineska kompanija napravila toliki proboj na svetskim listama. Redmi Note 5 je odličan primer izvanrednog telefona odličnih karakteristika i izuzetno povoljne cene. Zaista se postavlja pitanje opravdanosti kupovine skupljih modela kada objektivno sagledate šta se sve dobija u ovom paketu...

    Sadržaj

      Filip Majkić
      Telefon koji vam danas predstavljamo jeste jedan od uređaja koji se prosto bore sa komplikovanom nomenklaturom kompanije Xiaomi. Ukoliko pomislite da smo Redmi Note 5 imali na testu, nimalo vas ne krivimo, tim pre što postoji i Redmi 5 Plus, koji je ponegde bio poznat kao…pogađate, Redmi Note 5. Taj telefon smo već prikazali. Ipak, današnji model je nešto drugačiji i kompanija ga odvaja od prethodnika oznakom AI Dual Camera. Pogađate, stoga, šta smatraju da mu je udarni adut?

      Sve u svemu, današnji model je veoma ozbiljan pretendent na najznačajnija priznanja u nižem cenovnom rangu. Sa Snapdragon 636 čipsetom, dual kamera sistemom, te veoma dobrim opcijama kojima telefon inače raspolaže, itekako predstavlja sjajnu vrednost za uložen novac. Naravno, u teoriji – ostaje da se to potvrdi kroz sve kategorije koje ispitujemo. Treba takođe obratiti pažnju da postoje dve varijante ovog telefona. One se razlikuju po količini sistemske memorije i skladišnog prostora – 3 / 32 GB, odnosno 4 / 64 GB. U trenutku pisanja ovog teksta, cena prvog iznosi 29.999 dinara, a drugog 33.999 dinara, s tim što je veći model u ovom trenutku na popustu. Morate priznati da ne samo da cene deluju primamljivo, već i specifikacije deluju prilično dobro…
      redminote5_6_s.jpg
      Telefon na testu
      Slično drugim članovima Redmi i Redmi Note familije, Note 5 dolazi u lepo dizajniranoj kutiji narandžaste boje. Na njoj možete pronaći najvažnije karakteristike, što neće biti od zgoreg budući da je, kao što smo napomenuli, telefon dostupan u dve varijante. Takođe, obratite pažnju na oznake prilikom kupovine obzirom da postoji nekoliko Redmi 5 telefona sa različitim sufiksima (A, Plus, Note…).

      Xiaomi je i sa ovim budžetnim telefonom lišio korisnike jedne važne brige. Naime, uz telefon se u pakovanju isporučuje kejs za nošenje, što je i lep i funkcionalan dodatak. Radi se o kejsu pepeljaste boje, koji će se svakako odlično uklopiti sa tamnim bojama ovog telefona. Istovremeno, budući da nije providan kejs u pitanju, a ni uniformno obojen, svakako će se razne prljavštine koje će se nahvatavati na njemu manje videti. U pakovanju zatičemo još micro USB kabl, 5V 2A punjač i SIM iglicu.

      Vizuelno, ovaj telefon smo “već videli”. U suštini, dosta je nalik Redmi 5 Plus modelu. To znači da ga odlikuje čist i odmeren dizajn, u skladu sa 18:9 telefonima koji teže širenju ekrana od ivice do ivice. Istini za volju, na ovom telefonu ima dosta prostora iznad i ispod ekrana, ali to je sve u skladu sa realističnim očekivanjima.

      Izrada telefona je veoma dobra, što kako u klasi, što i po pitanju funkcionalnosti, a nemački dizajneri će vam reći da „nije dizajn ako nije funkcionalno“. To u praksi znači sledeće – koristi se kombinacija stakla napred, spojenog sa metalnim frejmom putem 2.5D stakla, pri čemu se radi o Corning Gorilla Glass staklu. Zatim, imamo (pretežno) metalna leđa, sa plastičnim delovima na samom vrhu i pri samom dnu telefona. Xiaomi je već u nekoliko navrata koristio ovakav sistem i za te plastične delove ističe da zapravo utiču na poboljšavanje prijema raznih signala, budući da plastika u tom smislu bolje funkcioniše u odnosu na čist metal.

      Redmi Note 5 je u suštini veoma lep telefon. Model koji smo imali na testu je crne boje, kako sa prednje, tako i sa zadnje strane, a zaista pepeljasti kvaziprovidni kejs daje veoma lepu notu telefonu. Na zadnjoj strani imamo kamera modul sa dva senzora u ćošku, te skener otiska prstiju na sredini, čijom se brzinom Xiaomi ponosi. Tu je i Mi logo, tipičan za ove telefone.

      Prednja strana je, sasvim očekivano za ovakve telefone, prilično čista i pregledna. Iznad ekrana se nalaze prednja kamera, blic, te zvučnik slušalice. Ispod ekrana nema ničega, pošto je skener otiska prstiju definitivno smešten pozadi. Desno se nalaze tasteri za paljenje i zvuk, levo Dual SIM slot, koji je hibridnog tipa. Na gornjem delu imamo IR port, dok se na donjoj ivici nalaze zvučnik, 3,5-milimetarski priključak, te micro-USB konektor za punjač i komunikaciju sa računarom.Xiaomi Redmi Note 5 dolazi sa odličnim hardverom za svoju kategoriju. Možemo mirne duše već u startu reći da se radi o verovatno najsnažnijem telefonu cene ispod 40 hiljada dinara. Konfiguracija predstavlja odlično rešenje, čak i za ekran rezolucije 2160 x 1080 piksela. Sve u svemu, možemo reći da je Redmi Note 5 sasvim logičan izbor za sve one koji kupuju telefon prevashodno gledajući specifikacije.
      [modul]specifikacija=9472[/modul]
      U uređaju zatičemo Snapdragon 636 čipset. Reč je o osmojezgarnom čipsetu, baziranom na Kryo 260 jezgrima. Ova jezgra rade na do 1.8 GHz, te u praksi isporučuju veoma dobre performanse. Za grafiku je zadužen Adreno 509 GPU i možemo reći da je u hardverskom smislu telefon pun pogodak. Jednostavno, nećete osećati nikakvih problema u performansama, čak je Xiaomi, stiče se utisak, delimično potcenio svoj hardver, što ćemo vam dodatno pojasniti kada dođemo do razmatranja kamere.
      redminote5_cpuz_s.jpg
      Kao što rekosmo, telefon se nudi u dve varijante – sa 3 / 32 GB, odnosno 4 / 64 GB, kada govorimo o količini sistemske memorije i skladišnog prostora. U principu, mi bismo išli na “raskošniju” varijantu, ali ne po svaku cenu, već samo ukoliko je razlika u ceni nevelika, budući da u praksi teško da ćete osećati razliku. Osim toga, prostor možete dograditi na jednostavan način – dodavanjem microSD kartice do 256 GB. Istina, pod uslovom da ste sigurni da vam ne treba drugi SIM slot, pošto je reč o hibridnoj varijanti SIM slota.
      redminote5_antutu_s.jpg
      Verovatno ste već pogledali rezultate u popularnim benchmark aplikacijama i jasno vam je da je ovaj telefon – odličnih performansi. Recimo, u poređenju sa Moto G6 Plus telefonom, koji je takođe novajlija i koji isto tako smatramo fenomenalnim izborom u klasi, brži je 20-ak procenata u sintetičkim testovima, uprkos tome što taj telefon ima stok Android, a Xiaomi koristi sopstveni interfejs. Drugim rečima, Snapdragon 636 se pokazuje još boljim i kvalitetnijim rešenjem u odnosu na Snapdragon 630, koji radi na do praktično 400 MHz više. Sve u svemu, iz ove sekcije nosimo najbolje utiske.
       redminote5_geekbench_s.jpgU neku ruku,  možda se pomalo i ponavljamo kada je reč o softveru, jer smo u više navrata detaljno pokrivali Xiaomi opcije, odnosno Xiaomi MIUI 9 interfejs, i verovatno vas neće iznenaditi da sve ono što zatičemo i u drugim telefonima cene od oko 20-40 hiljada dinara zatičemo i ovde. Redmi Note 5 stiže sa kombinacijom Android 8.1 Oreo operativnog sistema i Xiaomi MIUI 9.5 korisničkog interfejsa, najnovije iteracije softverske platforme ove kompanije.
      redminote5_softver1_s.jpg
      Ne zaboravite, Note 5 radi u rezoluciji od 2160 x 1080 piksela, u čemu mu pomaže solidno snažan čipset u kombinaciji sa dobro optimizovanim Xiaomi softverom. Objektivno posmatrano, veoma je teško uočiti razliku između ovog i skupljih telefona, sve do najviše kategorije. Drugim rečima, ne vidimo da ćete nešto posebno više dobiti u telefonima koji ne spadaju u kategoriju najbržih. Osećaj u radu je odličan i zaista Redmi Note 5 nudi dovoljno brzine, ali i raskošan broj opcija koje možete iskoristiti, pri čemu su mnoge zaista veoma specifične za Xiaomi i nećete ih naći kod drugih proizvođača.

      I pored toga što neko može zameriti da je interfejs sklon šarenilu, on je istovremeno prilično pregledan i funkcionalan, sa morem dodatnih opcija. IR emiter se zahvaljujući Mi Remote aplikaciji može iskoristiti da telefon pretvorite u pravi pravcati daljinac. Za razliku od ranije isprobanih Note modela Redmi serije, Redmi Note 5 odlično funkcioniše sa svim uređajima sa kojima smo ga isprobali i to telefonu zaista daje novi kvalitet.

      Postoji  nekoliko aplikacija za specifične situacije koje nismo nalazili do sada preinstalirane na telefonima drugih brendova. Recimo, tu je skener, koji vam pomaže prilikom skeniranja dokumenata, kodova ili biznis kartica kamerom telefona. Treba spomenuti i radio, koji funkcioniše i bez povezivanja slušalica kako bi ih koristio kao antenu, što je veoma čest slučaj kod konkurencije. Preinstaliran je i Microsoft softver – Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Skype. Zanimljivo je da Xiaomi donosi Microsoft softver na pristupačnije telefone, dok kod skupljih telefona nema Microsoft softvera – barem je takvo naše zapažanje.

      Na raspolaganju je puno softverskih modifikacija kroz MIUI koje omogućavaju detaljno i precizno prilagođavanje telefona. Takođe, tu je i opciono korišćenje raznih gestova koje možete aktivirati iz interfejsa. Na primer, možete duplim tapkanjem upaliti ekran, slično kao kod LG telefona. Imate Quick Ball funkciju, koja na ekranu drži prisutan transparentni kružić. Quick Ball je potpuno programabilan i možete ga podesiti da se njime pozivaju određene aplikacije, ali i komande i funkcije koje zadajete. Recimo, na taj način copy i paste mogu da vam uvek budu nadohvat prsta i slično. Da, MIUI ima jako puno opcija, ali ukoliko želite da telefon koristite na standardan način, niko vas ne tera da ih koristite, a lepo je videti da se korisniku nudi dosta opcija kojima može da sopstvenim potrebama i ukusima prilagodi iskustvo koje nudi Redmi Note 5.

      Naravno, tu je mnošto stavki na koje smo već navikli kod Xiaomi telefona, pa ćemo ih samo nabrojati bez (ponovnog) udubljivanja. Mi Drop cloud servis možete koristiti za pohranjivanje fajlova, postoji softver za optimizaciju i čišćenje sistema koji iskreno rečeno nije baš neophodan. Second Space omogućava kreiranje sopstvene zone na telefonu zaštićene šifrom kojoj samo korisnik može pristupiti. Ovo ide dotle da je moguće bukvalno kreiranje dva nezavisna telefona na jednom uređaju, zahvaljujući ovom softveru i činjenici da je telefon Dual SIM tipa.

      Krajnji levi ekran nosi naziv Quick Card. On sadrži kondenzovane prikupljene najbitnije informacije, kao što su poslednje vesti, vremenske prilike, broj pređenih koraka i slično. Ovu opciju možete da konfigurišete, pa čak i da potpuno ugasite, ukoliko tako želite. Uopšte, ceo interfejs je kreiran u tom stilu. Ukoliko ne želite da koristite njegove brojne opcije, možete prosto da ne aktivirate te mogućnosti. Ukoliko se pak odlučite da ih koristite, imate ogroman broj opcija na raspolaganju, ali vas niko ne tera da ih koristite. To je verovatno i odlika dobrog korisničkog interfejsa, ma koliko šarenolik bio.Ekran
      Redmi Note 5 koristi veoma dobar ekran, verovatno jedan od najboljih u ovoj kategoriji, pošto na telefonu koji košta do 30 hiljada dinara pojava Full HD IPS ekrana nije tako česta. Zapravo, ovo je ekran rezolucije 2160 x 1080 piksela, sa odnosom stranica od 18:9. Naravno, ovo je odnos koji trenutno dominira i trend istanjivanja ili čak potpunog uklanjanja ivica jeste prisutan. Tim rečeno, Redmi Note 5 ima određene okvire oko, iznad i ispod ekrana i to se prosto može jasno primetiti. No, dobro, ovo je telefon “niže” klase.
       
      Kao što smo rekli, reč je o vrlo dobrom IPS ekranu. No, moramo reći da je senzor automatskog osvetljenja preagresivan, što smo puno puta konstatovali kada je Xiaomi u pitanju. Ukoliko ručno podesite osvetljenost, ekran kao da potpuno promeni svoju prirodu i zaista nudi odličan prikaz, ne samo za svoju kategoriju. Međutim, automatski senzor konstantno spušta slajder i drži ga gotovo na minimumu u velikom broju situacija. Verovatno je deo razloga za to i želja da se ponudi što bolja autonomija.
      redminote5_ekran_s.jpg
      Sa dijagonalom od 5,99 inča (praktično, 6 inča) Redmi Note 5 nudi gustinu piksela od 403 piksela po inču. To je veoma dobra brojka, posebno u klasi. Pokrivenost prednje strane je deklarisana na 77.4%. Kada već govorimo o pokrivanju, treba podsetiti da na prednjoj strani imamo Corning Gorilla Glass staklo. Nažalost, proizvođač ne otkriva koja je generacija u pitanju, ali to i nije toliko bitno.
      redminote5_igra2_s.jpg
      Kao i kod drugih telefona iz ove kategorije koji stižu iz kineske kompanije, softverske opcije koje su na raspolaganju da modifikujete prikaz su prilično izdašne. Jednostavno, Xiaomi je prilikom dizajniranja MIUI 9.5 mislio na sve sitnice, i onda ih učinio dostupnim na svim svojim telefonima, nezavisno od kategorije. Možete podešavati toplinu prikaza, kontrast, osvetljenje, setovati različite modove, paliti filtere plavog svetla i podešavati sve – ne možemo reći baš do najfinijih sitnica pošto telefoni visoke klase imaju i pokoju opciju više, ali svakako više nego dovoljno za jedan telefon. Posebno imajući u vidu cenovnu kategoriju.
      Zvuk
      Zvuk bismo okarakterisali sasvim korektnim, premda ne i naročitim. Telefon koristi jedan zvučnik, smešten na donji deo telefona. Sam zvučnik je prilično glasan, što je za sve esencijalne funkcije telefona više nego dovoljno. Tu je i 3,5-milimetarski konektor, na koji je moguće povezati slušalice. Takođe, iz softvera je moguće izvršiti određena podešavanja i optimizacije, naročito ukoliko imate neke Xiaomi slušalice. Takođe, podržan je FM radio.
      redminote5_audio_s.jpg
      Baterija
      Verovatno ste letimičnim pogledom na specifikacije zaključili da je ovo jedan od najjačih aduta telefona. Ukoliko jeste, bili ste u pravu. Telefon dolazi sa baterijom od 4000 miliamperčasova, i uvek bismo drage volje žrtvovali koji milimetar debljine zarad impresivne baterije. Redmi Note 5 ide korak dalje u odnosu na “običnu” Redmi 5 seriju dodavanjem podrške za brzo punjenje. No, kako je reč o micro USB portu, podržano je “samo” Quick Charge 2.0 punjenje koje je moguće vršiti pomoću punjača iz pakovanja. Sasvim dovoljno, ukoliko nas pitate.
      redminote5_baterija_s.jpg
      Podsetićemo da je senzor automatskog osvetljenja sklon zatamnjivanju ekrana, slično kao i kod drugih modela Redmi serije. To navodimo jer brojke deluju gotovo nestvarno – preko 15 sati rada tokom obdanice znači da komotno možete da ostvarite tri dana autonomije, dva ukoliko ste prilično zahtevan korisnik. Iskreni da budemo, imali bismo problem kako da iscedimo bateriju tokom jednog dana regularnog korišćenja, čak i u zahtevnijim scenarijima. Sjajan rezultat!Redmi Note 5 dolazi sa kamera sistemom koji je u teoriji među najboljima u klasi. No, to mora pokazati i u praksi. Pozadi imamo dve kamere, jednu od 12 i jednu od 5 megapiksela. Na prednjoj strani nalazimo kameru od 13 megapiksela. Za telefon u ovoj cenovnoj klasi, već naslućujemo da će se kamere pokazati sasvim dobro…zar ne?

      redminote5_kamera_s.jpg
      Aplikacija je dobro osmišljena, i deo je MIUI 9 interfejsa. Identična je onome što smo već viđali na nekim telefonima koje smo testirali, tako da smo već dobro upoznati sa njenim sposobnostima. Jednostavna je za korišćenje i sve relevantne opcije su dostupne praktično iz glavnog ekrana, uključujući (de)aktivaciju blica i HDRa. Na raspolaganju je dosta opcija, više modova snimanja, filteri su takođe prisutni, opcija svakako ne fali. Moguće je aktivirati manuelni režim iz koga se dobija precizna kontrola nad određenim parametrima, ali to su samo ISO i White Balance, tako da zapravo i nemate potpunu kontrolu nad većim brojem parametara. Telefon podržava i automatski HDR, što nam je falilo na Redmi 5 Plus modelu na kome je Redmi Note 5 baziran i gde se HDR morao ručno paliti ili gasiti.



      Stoga, kamere telefona…Xiaomi ovaj setap naziva AI Dual Camera sistemom. Pogađate, AI je i ovde prisutan, a kompanija navodi da je podržano oko 200 scena, razvrstano u oko 25 kategorija. Zvuči impresivno, ali moramo da kažemo da u praksi nismo imali nikakvu povratnu informaciju na ekranu. Dok drugi proizvođači jasno ističu kako je scena podešena, ili šta sve biva prepoznato u okviru fotografije, ostaje nam da Xiaomi-ju verujemo na reč.



      Oba senzora pozadi pravi Samsung. Glavna kamera od 12 megapiksela ima veličinu piksela od 1.4 mikrometara. Tako u odnosu na Redmi 5 Plus ne samo da ima pomoćni senzor od 5 megapiksela, već i veću veličinu piksela. Na spisku podržanih opcija i mogućnosti su dual pixel phase detection autofokus, kao i dual-LED blic. Pomoćni senzor uglavnom služi za stvaranje osećaja dubine, što se posebno oseća u pojedinim režimima snimanja, poput portreta i slično. Kad smo kod toga, Xiaomi nudi razne opcije ulepšavanja putem softverskih intervencija i korišćenja filtera.



      Kamera je u relativno dobrim uslovima osvetljenja – odlična! Ne samo u okvirima klase, već i inače, daje odlične fotografije, veoma čiste i detaljne. Posebno nam se dopada – i to zapažamo sada već kao standardnu osobinu na Xiaomi telefonima – što je kolorit izuzetno veran, i to je odlika koju posebno cenimo i trudimo se da je naglasimo, budući da nisu svi svesni njene važnosti, ali i da ne mogu tek tako da procene vernost boja sa priloženih fotografija pošto nisu prisustvovali momentima snimanja scena.



      Otvori blende su deklarisani na f/1.9 za 12 MP senzor, odnosno f/2.0 za 5 MP senzor. Nema preteranog šuma, oštrina je dovoljna, dinamički opseg takođe. HDR radi – odlično! Diskretno, nenametljivo, bez preteranog posvetljivanja scene. Osim toga, pohvale bismo uputili i na račun osećaja brzine kamere u radu. Sve se odvija praktično u realnom vremenu, bez zastajkivanja ili vremena potrebnog za nekakva naknadna procesiranja. I mnogo veća imena koja svi znate bi mogla da nauče par stvari po pitanju brzine rada ili HDR implementacije od ove kompanije.



      Noćno snimanje…nije baš sjajno. No, ništa što bi bilo neočekivano za cenovni rang. Imamo utisak da je u ovom režimu korisnik pomalo ostavljen sebi, odnosno da se nije ni pokušalo da se izvuče ponešto što bi telefon teoretski mogao da podrži. Postoji dosta šuma, ali puno toga zavisi od toga šta snimate. Mišljenja smo da je Xiaomi ovako razmišljao – ukoliko snima neku fotku prostora noću, šta da radimo, nema smisla tu previše pokušavati; no, ukoliko snima u nekom ograničenom prostoru, sobi, restoranu, daćemo mu jak blic pa šta bude. Stoga, rezultati će biti daleko bolji u takvim slučajevima.



      Prednja kamera stiže u vidu senzora od 13 megapiksela, sa otvorom blende od f/2.0 i veličinom senzora od 1.12 mikrometara. Iako su selfiji sasvim korektni, ne treba očekivati čuda. Šteta je što je prednja kamera fiksnog fokusa, jer smo se ponadali da je možda napravljena da kidiše na sam vrh. Primetili smo i jednu pomalo čudnu karakteristiku – kada se upali prednji blic iz softvera, on…konstantno svetli, umesto da “okine” kada snimate fotografiju!? Pošto je intenzitet prilično jak i konstantan, može vam zapravo zasmetati dok po noćnim uslovima pokušavate da napravite selfi.
      foto_redminote5_16_s.jpg

      Ostavljajući to po strani, snimani selfiji su sasvim korektni. Postoji softverska opcija bokeh moda, gde se blago zamućuje pozadina. Takođe, tu su brojni filteri za ulepšavanje. Najzad, prednja kamera takođe podržava AI, s tim što je on koncentrisan upravo na selfije i ulepšavanja.


      Konačno, na samom kraju stižemo do video snimanja. Podržano je samo 1080p video snimanje u 30 fps. Međutim, sam hardver je u stanju da snima i u većim rezolucijama, pa nas je ta odluka pomalo začudila. Video je korektan i generalno dobrog kvaliteta, a podržan je i Slow Motion kratak snimak u 120 fps. Generalno, nemamo nekih primedbi po ovom pitanju, dobijeni rezultati su sasvim korektni, pa i iznad onoga što se očekuje u ovoj cenovnoj klasi.Zaključak ćemo doneti na nešto drugačiji način nego inače – postavljajući pitanje koji bi uopšte bio razlog da se ne kupio Xiaomi Redmi Note 5 telefon? U svojoj cenovnoj kategoriji, apsolutni je pobednik u skoro svim stavkama. Iskreni da budemo, jedini ozbiljan razlog za zaobilaženje ovog telefona koji vidimo bi bila želja za stok Androidom. Recimo da bi tom profilu korisnika više odgovarala Motorola Moto G6 Plus, koja je iz iste kategorije, a takođe smo je nedavno isprobali.

      Po praktično svim ostalim pitanjima – Redmi Note 5 praktično i nema konkurenciju. Hardver je fantastičan, izrada odlična, baterija sjajna, kamera veoma, veoma dobra, ne samo u okvirima klase. Iskreni da budemo, ovaj telefon je ne samo “ubica” konkurencije, već prilično obesmišljava čak i kupovinu drugih Redmi telefona. Zaista, sa cenama od oko 30 i 34 hiljada dinara za 3/32 ili 4/64 varijante, iskreno bismo preporučili svima koji ciljaju jeftiniji telefon da ipak doplate, jer itekako vredi, a onima koji razmišljaju o skupljim telefonima da nema potrebe da daju više od sume koja se traži za Note 5. Plus, povedite računa o pomalo komplikovanim oznakama telefona iz Xiaomi familije, iskren savet sa naše strane…

      Da, ovo je zaista sjajan telefon i možda najbolji uređaj u ovom trenutku u klasi. Doduše, često imamo takav utisak za glanc nove uređaje. Xiaomi po svemu sudeći ne mora i ne želi da previše vodi računa o segmentaciji proizvoda, jer mu nije cilj da zaštiti neku skuplju seriju i slično, već jednostavno želi da ponudi korisnicima što bolji telefon u bilo kom cenovnom razredu. Sa ovim modelom je, čini se, napravio pun pogodak. Stoga on sasvim zasluženo dobija Value for Money priznanje Benchmark sajta.
      award_redminote5.jpg
      Prednosti:
      – Izrada – Hardver – Sjajna baterija – Veoma dobra kamera – Ekran – Mogućnosti koje donosi MIUI 9.5…
      Nedostaci:
      – …MIUI 9.5 se neće svima estetski dopasti – Noćno snimanje – Senzor automatskog osvetljenja previše zatamnjuje ekran
      Cena: oko 30 hiljada dinara (3/32 testiran), 34 hiljada dinara (4/64)
      Telefon na test ustupio PC Centar.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi