Prestigio MultiPad 8.0 Ultra Duo i 8.0 Pro Duo

Prestigio MultiPad 8.0 Ultra Duo i 8.0 Pro Duo

Prestigio je nedavno predstavio novu seriju MultiPad tableta, četiri nova modela od kojih ćemo vam dva prikazati danas. Ovi tableti imaju ne tako standardnu dijagonalu od 8 inča sa 4:3 odnosom stranica i rezolucijom od 1024 x 768 piksela i dvojezgarne procesore. Model 8.0 Ultra Duo je hardverski malo snažniji, ima bateriju većeg kapaciteta i poseduje zadnju kameru od 5 megapiksela koja izostaje na 8.0 Pro Duo modelu. Tu su i microSD slotovi, miniHDMI izlazi, microUSB u

    Sadržaj

      Dragoljub Radovanović Sa uređajima kompanije Prestigio smo se upoznali u više od nekoliko navrata i uvek dolazili do zaključka da su dosta solidni i prilično cenovno pristupačni. Ovakva politika poslovanja, u kome se nudi solidan proizvod po relativno niskoj ceni se pogotovo pokazala uspešnom na našem tržištu, da ne ponavljamo priču o našoj platežnoj moći. Što se tiče kupovine visoke klase uređaja u Srbiji, bićemo realni po ovom pitanju i napomenuti da ih veliki procenat stanovništva ne može sebi priuštiti. Sa druge strane, tu je i profil korisnika koji jednostavno ne želi da potroši veliku svotu novca na tablet ako ne mora, jer su im potrebe ipak nešto skromnije.

      Prestigio upravo cilja taj korisnički profil – one kojima su potrebni cenovno pristupačni tableti. Danas se upravo bavimo takvim modelima – MultiPad 8.0 Ultra Duo i 8.0 Pro Duo. Reč je o tabletima sa dvojezgarnim procesorima, što se vidi iz Duo dela u nazivu. Skuplji Ultra Duo je model sa Dual Core ARM Cortex A9 sa frekvencijom rada do 1.5 GHz, dok jeftiniji Pro Duo ima isti Cortex A9, iste maksimalne frekvencije ali od drugog proizvođača. Kod prvopomenutog tableta, prisutan je Rockchip RK3066, dok se kod drugog nalazi Amlogic AML8726-MX. U oba modela se nalazi Mali-400MP grafički čip, samo što je jasna prednost na strani Ultra DUO modela koji ima četvorojezgarni GPU na 250 MHz, dok Pro Duo ima dvojezgarni na 400 MHz. Oba modela imaju 1GB DDR3 RAM memorije, ali sa različitim frekvencijama rada – kod Ultra Duo modela RAM radi na 800 MHz-a, dok kod Pro Duo on radi na viših 1066 MHz-a. Što se tiče procesorkog i RAM memorijskog dela, zanimljivo je da jeftiniji model pruža malo bolje rezultate, dok je skuplji Ultra Duo ipak očigledan pobednik u grafičkom delu. Ultra Duo takođe ima veće interno skladište od 16GB-a, dok se na Pro Duo modelu nalazi 8GB-a. Kod oba tableta je prisutan microSD slot za kartice.


      Ekrani kod ovih modela su dijagonale 8 inča, TFT su tipa i imaju rezoluciju od 1024 x 768 piksela. Oba modela imaju prednju kameru od 0.3 megapiksela, ali samo Ultra Duo model ima zadnju kameru od 5 megapiksela bez LED blica. Baterija kod Ultra Duo modela je takođe superiornija, i kapaciteta je 6000 mAh, dok je kod Pro Duo modela prisutna baterija kapaciteta 4700 mAh. I jedan i drugi model poseduju miniHDMI izlaz. Pregledniju poredbu možete naći u tabeli ispod.
       
      [modul]uporednaspecifikacija=2762,2763[/modul]Prestigio uvek ima zanimljiva i lepa pakovanja za svoje proizvode i obraća pažnju na detalje, što je jako pohvalno. Kutije oba modela su identične po dizajnu, ali ne i po obliku, jer je kutija Ultra Duo modela kvadratnog, a Pro Duo pravougaonog oblika. Na prednjoj strani se nalazi carbon crno siva šara, u sredini velika slika tableta, sa desne strane bitnije karakteristike i u gornjem levom uglu obaveštenje u zelenom trouglu da su tableti Android 4.1 Jelly Bean spremni. Na zadnjoj strani kutija smeštene su detaljnije specifikacije tableta na engleskom i ruskom jeziku i QR kod koji vodi ka web stranici modela.


      Unutar kutija pre svega zatičemo tablete u svojim futrolama – model Ultra Duo sa svojom crnom futrolom na preklapanje koja budi tablet i stajlus olovčicom sa širokim gumenim vrhom i Pro Duo u svojoj kožnoj crno-crvenoj futroli. Ispod zatičemo prateću opremu i dokumentaciju, tačnije punjač sa izmenjivom evropskom i američkom utičnicom, microUSB kabl, i ono što nam je jako drago da vidimo – OTG adapter. Bili bismo još sretniji da smo ovde zatekli i microHDMI kabl, ali šta je, tu je.


      Iako oba modela dele isti 8-inčni ekran, njihov generalni oblik, dimenzije, pa čak i težina se razlikuju. Ultra Duo kada se posmatra sa prednje strane, oko okvira ima nešto šire crne trake u poređenju sa Pro Duo tabletom, pa je zato i širi za 1.1 cm i duži za 0.4 cm, a iako su iste debljine, Pro Duo je teži za 40g. Oba tableta su čvrsta i imaju solidan kvalitet izrade. Ivicama Ultra Duo modela prostire se srebrna traka, dok su kod Pro Duo modela prisutne konusne crne ivice.



      Kod oba tableta u crnim trakama nalazi se samo prednja kamera, tačnije nema nikakvih hardverskih dugmića, već su oni softverski unutar Androida. Izuzetak pravi lampica za punjenje Pro Duo modela, koja svetli crveno kada je tablet na punjaču. Ekrani kod oba modela se preterano brzo maste, a još gore je što se iz nekog jako teško čiste kada ih brišemo krpicom. Jedan detalj – Pro Duo može da se puni i preko USB kabla, dok Ultra Duo ne može.

      Položaj ulaza i dugmića je različit na ova dva modela, tako da ćemo se potruditi da vam prikažemo gde se šta nalazi kod njih. Ako za orijentir uzmemo portret položaj gde je kamera na vrhu, onda je leva bočna strana prazna. Kod Ultra Duo modela sa donje bočne strane imamo pre svega jednu od dve rupice u koju ulazi plastični deo futrole koji ga spaja sa njom, zatim rupica mikfofona, DC ulaz za adapter, miniHDMI izlaz, reset rupicu, microUSB port i 3.5mm ulaz za slušalice. Pro Duo model na donjoj bočnoj strani ima dva otvora sa srebrnom rupičastim mrežicama iza kojih se nalaze zvučnici tableta.


      Na desnoj bočnoj strani Ultra Duo tableta pri vrhu se nalazi srebrno dvodelno dugme za kontrolisanje nivoa zvuka i omanje srebrno dugme za uključivanje/isključivanje ekrana koje svetli crveno kada je tablet na punjaču, dok je kod Pro Duo modela ovde samo dvodelno dugme za pojačavanje/smanjivanje zvuka. Gornja bočna ivica Ultra Duo tableta sadrži otvore sa srebrnim mrežicama blizu ivica, iza kojih su smešteni zvučnici, dok se u sredini nalaze vratance iza kojih je prisutan microSD slot. Na Pro Duo modelu sa gornje bočne strane nalazi se Power dugme, miniHDMI izlaz, microUSB port, DC ulaz za adapter, rupica mikrofona i 3.5mm ulaz za slušalice.


      Po oznakama na zadnjoj strani kod Ultra Duo modela više se sugeriše upotreba u Portrait orijentaciji, dok su kod Pro Duo modela oznake takve da sugerišu Landscape upotrebu. Nema razloga da poštujete ove orijentire, jer sa automatskom rotacijom ekrana možete koristiti tablet u položaju koji vam najviše odgovara. Zadnja strana Ultra Duo tableta je izrađena od crne mat plastike na kojoj svejedno ostaju tragovi prstiju, i na njoj se nalazi 5 MP kamera. Zadnja strana Pro Duo modela je od gumirane plastike, isto ostavlja tragove prstiju, ali nam se više dopada kakav osećaj pri držanju pruža. Ovde se u donjem desnom uglu nalazi reset rupica i vratanca iza kojih je smešten microSD slot.

      Trenutna situacija prilikom pisanja ovog testa je da Ultra Duo model poseduje Android Jelly Bean 4.1.1 verzija Androida, dok je Pro Duo i dalje na Ice Cream Sandwich 4.0.4 verziji. Jelly Bean za Pro Duo samo što nije, jer Prestigio radi marljivo na njemu, a čim bude bio spreman, dobija se notifikacija da možete da ga preuzmete i instalirate. OTA (Over the Air) sistem sa automatskom proverom da li postoji verzija za nadogradnju je jedna od stvari koja nam se dopada na Prestigio uređajima.
      Legenda: Levo Ultra Duo – Desno Pro Duo

      Šta je još to što volimo ne samo kod ovih Prestigio tableta, već i kod drugih proizvođača koji praktikuju ovu stvar? To bi naravno bila odluka da se ne petlja oko korisničkog interfejsa Androida i ubacuje svoj alternativni interfejs, već da se ostavi Stock interfejs, onako kako ga je Google zamislio. Ili, barem da postoji mogućnost izbora, da li želite Stock ili interfejs proizvođača, a ne da se o ovom odlučuje umesto vas. Razumemo mi dobro zašto proizvođači forsiraju svoj interfejs – zbog prepoznatljivosti; ali bilo bi lepo da barem dobijemo slobodu izbora po ovom pitanju. Ovoga puta tapšemo Prestigio po leđima jer smo od onih kojima je Stock interfejs super stvar, i njim se više dobija to Google iskustvo.


      Ovo nije sve, Prestigio je toliko uviđajan da nas pri prvom pokretanju uređaja kulturno pita da li želmo da instaliramo Third Party aplikacije, tačnije da li želimo Bloatware ili ne. Još jedna stvar koju bi smo hteli da vidimo kod drugih proizvođača. Od Third Party aplikacija imate stvari kao što su 250+ Solitare Collection, Angry Birds, Blue, Chess Free, Currency Converter, Google Currents, E-mail, Facebook, Adobe Flash Player, FileBrowser, FreeNote, Instagram, Raging Thunder, Skype, Stock Alert, SugarSync, Twitter i YouTube. Od Prestigio softvera imamo eReader Prestigio sa ogromnim brojem knjiga na raznim jezicima, uključujući i 2641 naših besplatnih knjiga, Explorer (file browser), Office Suite plaćenu aplikaciju koju Prestigio uklučuje besplatno u svojim uređajima i Video Player aplikaciju.




      Jelly Bean interfejs kod Ultra Duo modela i Ice Cream Sandwich Pro Duo tableta su dosta slični, tačnije jedina vizuelna razlika je u fontu i animacijama, ali prava je razlika ispod haube. Naravno, Jelly poseduje Google Now, poboljšani Search i Voice Control. Sistem notifikacija nije kao kod Jelly Bean verzije Nexus 7 tableta, već je ostao u stilu Ice Cream Sandwich-a i otvara se pritiskom na donji desni ugao kod sata.



      Iako ova dva uređaja poseduju dosta slične dvojezgarne Cortex A9 procesore na 1.5 GHz, postoji primetna razlika u grafičkim sposobnostima zbog četvorojezgarnog grafičkog čipa Ultra Duo i dvojezgarnog grafičkog čipa Pro Duo modela. Ono što je takođe trenutna razlika između ovih modela je verzija Androida koji poseduju, jer Project Butter u Jelly Bean verziji Ultra Duo modela pruža bolje performanse. Tačnije, ovo je samo deo razloga zašto je Ultra Duo brži u realnom radu, jer uticaj na glatkoću animacija i kretanje kroz interfejs tableta takođe ima i četvorojezgarni grafički čip ovog tableta. Da li će situacija biti manje očigledna kada Pro Duo dobije Jelly Bean nadogradnju, nismo sigurni i verovatno nećemo moći da odgovorimo na to pitanje, ali podstičemo postojeće korisnike da ostave komentar sa utiscima po ovom pitanju kada se to desi.
      Kopali smo dalje po hardverskim i sistemskim informacijama i zaključili da je u Ice Cream Sandwich sistemu Pro Duo modela CPU guverner postavljen na “Conservative” opciju, što u prevodu znači da će frekvencija procesora biti obarana s vremena na vreme radi uštede energije. Ovo jednim delom objašnjava zašto smo češće iskusili padove u performansama na Pro Duo modelu u poređenju sa Ultra Duo tabletom. Interactive opcija Ultra Duo modela brže barata i mnogo češće upotrebljava maksimalnu frekvenciju procesora, tako da su performanse mnogo bolje i stabilnije.

      Takođe jedno saznanje pokretanjem Benchmark aplikacija je da frekvencija procesora Pro Duo modela biva spuštena sa 1500 na 1200 MHz u određenim aplikacijama, recimo u CF-Bench-u u kome je Current Frequency bio prijavljen kao 1200 Mhz, dok je kod Ultra Duo modela u istom benchmarku bio 1500 MHz. Otuda i manji rezultati u pojedinim benchmark aplikacijama, barem onim koje ne kombinuju CPU i GPU rezultat, gde bi Ultra Duo bio svakako bolji zbog četvorojezgarnog grafičkog čipa. Dakle, Ultra Duo model je pružao odlično i glatko korisničko iskustvo, dok je Pro Duo bio “seckaviji” u animacijama i generalno malčice sporiji pri otvaranju aplikacija. Ipak, čak i dvojezgarni procesori ove klase imaju svojih ograničanja i ne treba očekivati da će sve raditi kao na boljim dvojezgarnim ili četvorojezgarnim procesorima, ali ovo je odlično za svoju cenovnu klasu.

      Ekran – po mnogima najbitniji deo tableta, ili jedna od prvih na listi “bitnosti” komponenti. Kako su se pokazali ekrani kod Ultra Duo i Pro Duo modela. U svojoj cenovnoj klasi – prilično očekivano za TFT LCD tehnologiju. Ako ih uporedimo sa IPS ili PLS ekranima – onda možemo reći ne tako najbolje. Zbog čega? Generalno gledano, prikaz boja kod oba modela je dobar, malo bolji kod Ultra Duo modela – nije u rangu IPS panela, ali kao što kažemo boje su ok, nisu isprane ili slično. Druga stvar koju bi smo hteli da istaknemo kao prednost ekrana Ultra Duo modela je to da je svetlina ekrana malo bolja. Ova dva ekrana se razlikuju po temperaturama boja i prikazu bele boje, tačnije boje kod Ultra Duo modela su toplije i bela boja vuče ka žućkastoj, dok su na Pro Duo modelu boje hladnije i bela vuče na plavičasto.



      Rezolucija od 1024 x 768 kod oba modela je sasvim prihvatljiva na dijagonali od 8 inča – nije baš visoka, ali nudi solidnu oštrinu i dovoljna je da nam krupniji pikseli ne upadaju u oči na nekoj normalnoj udaljenosti.

      Glavna mana kod ovih ekrana je to da su im uglovi gledanja dosta ograničeni. U realnoj upotrebi retko kada držimo tablet potpuno paralelno u odnosu oči, tačnije uvek se desi da ga ponekad iskrivimo pod uglom, a tu nastaje problem kod oba modela. Samo sa blagom promenom ugla gledanja, ekrani počinju da se zatamnjuju, a situacija je sve gora i gora kako uglovi gledanja postaju oštriji, do trenutka kada će oni postati veoma zatamnjeni i imati taj “negativ” efekat koji je uobičajan za TFT tehnologiju. Konkretno gledano, čak i kod TFT ekrana ovi uglovi gledanja variraju – tačnije neki brže potamne, neki sporije, a nažalost ekrani ovih tableta spadaju u kategoriju onih koji tamne brže sa promenom ugla.

      Ekrani ovih modela ne tamne na isti način, tačnije razlikuju se iz kog ugla posmatrate tablet. Na primer, u portret položaju klod Ultra Duo modela gde je kamera na vrhu, kada pomeramo pogled iz sredine i usmeravamo pogled sa desne ivice ka levoj ekran potamnjuje, dok sa leve ka desnoj posvetljava, zapravo postaje ispraniji. Takođu u ovoj pomenutoj portrait orijentaciji, kada gledamo sa gornje ivice ka donjoj posvetljava i sa donje ka gornjoj potamnjuje. Na slici je okrenut naopako kako bi bio uporediv sa Pro Duo modelom.


      Sitaucija kod Pro Duo modela u sva četiri slučaja je potpuno obrnuta, što znači da je ekran hardverski drugačije postavljen u odnosu na Ultra Duo model. Bilo kako bilo, oni su slabi po pitanju uglova gledanja, samo je pravac zatamnjivanja i posvetljavanja drugačiji.


      Kvalitet zvuka sa spoljašnjih zvučnika nije naročit ni na jednom ni na drugom modelu. Kod Pro Duo modela on je prilično tih, ali iako je situacija bolja što se tiče glasnioće kod Ultra Duo tableta, i dalje je zvuk ravan i mlitav, bez ikakvog basa. Ipak, poslužiće svrsi, kod YouTube klipova, ali slušanje muzike neće biti preterano dobro iskustvo.

      Surfovanje na oba modela je sasvim udobno. U poređenju sa 7-inčnim tabletima sa 16:9 i 16:10 aspektom, kada držite tablet u portrait orijentaciji, 8-inčni ekrani ovih modela sa 4:3 aspektom imaju širu i dosta veću površinu za prikazivanje elemanata na sajtovima. Opet, neko jednostavno ne voli i nije navikao na 4:3 odnos stranica, tako da će preferirati tablete sa 16:9 ili 16:10 aspektom – ovo je čisto subjektivan dojam i ostavljamo korisniku da sam proceni šta je najbolje. Brzina otvaranja stranica, brzina renderovanja elemenata i glatkoća skrolovanja je svakako bila na strani Ultra Pro modela, ali takođe uporediva i sa nekim mnogo skupljim tabletima koje smo testirali. Dakle, iskustvo surfovanja je sasvim dobro – bolje na Ultra Duo nego na Pro Duo modelu sveukupno.


      Baterija je takođe jedna od stvari koje su bitne korisniku jer ipak, koliko god da je tablet dobar, džaba mu sve ako ne može da sastavi jedan ceo dan bez dodatnog punjenja. Ultra Duo i Pro Duo modeli su nažalost na samoj granici upotrebljivosti sa trajanjem baterije koju nude. Sa neprekidno uključenim ekranom na maksimalnom osvetljenju Ultra Duo model je nudio 4 sati i 30 minuta uključenosti ekrana, dok je Pro Duo nudio okruglo 4 sata pre nego što je spao na kritično nizak procenat baterije. Ako uzmemo u obzir da smo sa 7-inčnim Nexus 7 modelom dobili 7 sati i 19 minuta uključenosti ekrana, onda možemo reći da trajanje baterije na ovim modelima i nije tako dobro.

      Kamera svakako ne bi trebalo da bude bitna stavka pri kupovini tableta, ali ona je prisutna kod Ultra Duo modela i ima senzor od 5 megapiksela. Kvalitet fotografija koje smo napravili u spoljašnjim uslovima je prihvatljiv, dok su unutrašnje fotografije ispadale dosta tamne i pune šuma. Još jedan ogroman problem kod kamere je fokusiranje – od petnaestak fotografija koje smo napravili samo tri su bile dobre, ostale su bile manje ili više mutne, iako smo držali tablet mirno dok smo fotografisali. Iako je moguće snimanje u 1280 x 720 rezoluciji, video snimci nisu bili preterano oštri, nedostajalo im je detalja, bitrate je nizak i iznosi oko 7 Mbps i vide se kockice i šum. Sveukupno, možemo reći – jedva upotrebljiva kamera, ako vam je to uopšte bitno.





      Quadrant Advanced je popularna benchmark aplikacija, sa kojom ste verovatno upoznati. Ona pokreće seriju CPU, I/O 2D i 3D testova, za koju dodeljuje određen broj poena i na kraju ih sabira u konačan rezultat.
       

      NenaMark 1 je OpenGL ES 2.0 grafički benchmark, koji opterećuje GPU grafičkim elementima kao što su refleksije, dinamičke senke, parametrične površine, čestice i različiti modeli svetla.
       

      Vellamo je benchmark aplikacija koja testira performanse browser-a Android mobilnih uređaja. On testira stabilnost, networking, JavaScript, rendering i korisničko iskustvo, tako da je dobrim delom baziran na realnim testovima i situacijama sa kojima se srećemo tokom pretraživanja interneta.
       

      Antutu je benchmark alatka koja provodi vaš uređaj kroz performanse memorije, CPU integer-a, CPU floating point, 2D i 3D grafičke performanse, brzinu upisa/čitanja SD kartice i I/O performansu databaza.
       

      Linpack je isključivo CPU benchmark aplikacija. Ona meri brzinu vašeg uređaja tako što meri koliko miliona floating point operacija u sekundi (MFLOPS) vaš uređaj može da uradi za što kraće vreme. Poseduje dve opcije, Single Thread i Multi Thread.
       

      BenchmarkPi je jednostavan benchmark koji računa koliko je vašem uređaju potrebno milisekundi da izračuna Pi (3.14…) vrednost.
       

      CF-Bench je alatka koja između ostalog meri performanse memorije i procesora, a ona je specifično namenjena uređajima sa više jezgra.
       

      Electopia je ujedno igra i OpenGL ES 2.0 benchmark, koji testira performanse GPU čipa. Poseduje dve rezolucije, Fullscreen, gde se benchmark odvija preko celog ekrana, i WXGA, gde je benchmark smešten u manji prozor, kod kojeg su naravno bolje performanse.  

      Neosporno je da se radi o prilično dobrim uređajima – u svojoj cenovnoj kategoriji naravno. Iako se ne može očekivati da je sve savršeno pri ovoj ceni, oba modela imaju svojih brojnih prednosti. Napomenimo brigu o detaljima i bogat sadržaj pakovanja, uključujuči zanimljive i korisne futrole kod oba modela i OTG adapter. Zatim, imamo veoma dobre performanse Ultra Duo modela sa dvojezgarnim procesorom i četvorojezgarnim grafičkim čipom i dosta glatkim iskustvom u Jelly Bean verziji. Pro Duo nije na tom nivou, kod njega smo iskusili čudna usporenja, ali opet uporedive performanse sa Ultra Duo modelom.  Da li će jaz u performansama biti manji kada Jelly Bean stigne na Pro Duo – svakako, u nekoj meri, samo mi nismo sigurni koliko. Ekrani kod ovih tableta su pristojni, ali njihovi uglovi gledanja nisu, što može odvratiti neke korisnike od kupovine. Rezolucija od 1024 x 768 nije visoka, ali je sasvim pristojna na ovoj dijagonali. Kod ovih modela nedostaje GPS i Bluetooth, a koliko su oni bitne stavke je subjektivno.

      Stock Android interfejs je još jedna od stvari koja nam se dopada kod ovih modela, i svakako podržavamo Prestigio u ovoj odluci da ne ubacuju svoj interfejs. Kvalitet izrade je solidan, i tableti su čvrsti, uprkos niskoj cenovnoj klasi. Kvalitet zvuka nije preterano dobar na oba modela, ali će zvučnici svakako poslužiti svrsi. Surfovanje je sasvim dobro iskustvo, i može se uporediti sa dosta skupljim modelima. Kamera kod Ultra Duo modela je na granici upotrebljivosti, ali čisto sumnjamo da je kamera na tabletu bitna stavka. Trajanje baterije kod oba modela nije baš najbolje, ali će uz neku normalnu upotrebu izgurati jedan dan. Sve u svemu, ovo su cenovno pristupačni tableti sa svojim jasnim prednostima, ali isto tako i jasnim manama. Svakako, savetujemo vam da ih uzmete u obzir za kupovinu, pogotovo Ultra Duo model, jer situacija i ne može biti preterano bolja u cenovnoj kategoriji u kojoj se nalaze…
      Prednosti – Bogat sadržaj pakovanja – futrole i OTG adapteri – Veoma dobre performanse oba modela – Dobro iskustvo u surfovanju – MicroHDMI izlazi – Jelly Bean spremni (Ultra Duo već na njemu) – Stock Android interfejs – Pristupačne cene
      Mane – Ekrani imaju dosta ograničene uglove gledanja – Kvalitet zvuka nije preterano dobar kod oba modela – Trajanje baterije nije baš najbolje na ovim tabletima – Kamera na granici upotrebljivosti kod Ultra Duo modela – Plavičasta bela boja ekrana kod Pro Duo i žućkasta bela kod Ultra duo tableta – Ekrani se preterano brzo maste, a teško se čiste – Nemaju GPS i Bluetooth Cena Prestigio 8.0 MultiPad Ultra Duo : 21.990 RSD Cena Prestigio 8.0 MultiPad Pro Duo : 16.990 RSD
      Uređaje na test ustupio Asbis .  

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test