HTC Sensation

HTC Sensation

Kada je HTC na World Mobile Congress-u predstavio svoja tri nova "S" modela telefona, ljubitelji njihovih uređaja su bili pomalo razočarani, jer ni jedan od njih nije predstavljao ništa više od čisto evolutivnog koraka u odnosu na prethodne modele, dok je konkurencija već uveliko gazila ka dvojezgarnim vodama. HTC je ipak imao skrivenog keca u rukavu, pa je vrlo brzo posle toga odjeknula senzacionalna vest i predstavljen je HTC Sensation, prvi HTC-ov dvojezgar

    Sadržaj

      Bojan Dančuo

      HTC Sensation

      Kao HTC-ovom dvojezgarnom prvencu, pred Sensation je postavljena prilično nezahvalna uloga vodećeg HTC modela u ponudi, od kojeg se očekuje da briljira u svemu. Sensation svakako ima vrlo dobar pedigre na papiru, sa velikim S-LCD ekranom dijagonale 4,3 inča i visokom 540×960 rezolucijom, 1,2 GHz dvojezgarnim procesorom i Adreno 220 GPU-om, koji mogu da izguraju snimanje full-hd video materijala i sve to prekriveno ultra modernim Sense 3.0 UI-em.

      Sense 3.0 UI je inače svoju premijeru doživeo na HTC Flyer tabletu i za sada je vizuelno najbogatije HTC-ovo korisničko okruženje, koje pored ultra fensi vremenske prognoze donosi zapravo i neka konkretna unapređenja. Ono što se svakako prvo primeti jesu nove mogućnosti lock ekrana, ali o tome će biti više priče kasnije.

      Super LCD qHD rezolucije (540×960) je u 16:9 razmeri, pa je očigledno predviđen za gledanje HD video materijala, dok je gustina piksela vrlo velika i blizu je one granice gde ljudsko oko više ne može da razazna pojedinačni piksel. Ovo pak znači da hardver telefona mora da iscrta 35% više piksela nego na standardnom displeju rezolucije 480×800, pa su CPU i GPU opterećeniji prilikom zahtevnih operacija kao što su surfovanje web-om po stranama bogatim flash sadržajem ili igranje kompleksnijih igara. Pogledajmo sada malo detaljnije hardver Sensation-a.

      Hardver

      Sensation je veliki telefon, mada zbog 16:9 odnosa stranica ekrana nije preširok i lepo leži u ruci. Izrađen je od zaista vrlo kvalitetnih materijala i osnovno telo mu je od aluminijuma, dok je ceo prednji deo (koji se odvaja) jedan veliki komad stakla iza kojeg se nalazi ekran i ostatak hardvera. Staklena površina je naravno Gorilla Glass koji je otporan na grebanje i udarce, a malo je ispupčena duž spojeva sa ostatkom maske, pa kada spustite telefon ekranom napred na neku površinu, centar ekrana neće doći u kontakt sa njom pod uslovom da je ravna.

      MicroUSB konektor se u sada već standardnom HTC maniru nalazi sa leve strane telefona, a iznad njega je “klackalica” za kontrolu jačine zvuka.

      Ispod ekrana se nalaze tasteri osetljivi na dodir u HTC-ovom standardnom home/menu/back/search rasporedu, a ispod njih se nalazi “dugme” koje vam omogućava da otkačite prednju stranu telefona od zadnje i rasklopite ga.

      Iznad ekrana se nalazi rešetkica sa zvučnikom za razgovor, ispod koje je mali LED koji služi za signalizaciju pristiglih poruka, mailova ili propuštenih poziva, a pored nje je prednja kamera. Sa gornje strane se nalazi power/sleep taster, kao i 3,5 mm konektor za slušalice.

      Sensation je zvanično deo HTC-ove “unibody” porodice, ali ovde se nekako ima utisak da taj unibody i nije baš toliko “uni” koliko bi neko očekivao, jer osim dela sa rešetkom i prednjom kamerom koji se nalazi iznad displeja, ostatak “šasije” zapravo izgleda kao klasičan zadnji poklopac telefona. Spoj između dela sa ekranom i zadnje maske dobro dihtuje, ali ipak deluje kao da bi mogao da bude skupljač prašine i raznih sitnih čestica, jer postoji minimalni zazor između njih.

      Unutar Sensation-a se nalazi 1,2 Ghz dvojezgarni Qualcomm-ov Scorpion procesor, baziran na Cortex-A8 jezgru koje je dodatno modifikovano od strane Qualcomm-a. Ovo je za nijansu slabiji procesor od Cortex A9 procesora koji se nalazi u Samsung Galaxy II i LG Optimus 2X telefonima. GPU je Adreno 220, a Sensation ima 768 MB RAM-a i 1 GB interne memorije za skladištenje, uz obavezni microSD slot koji prima kartice do 32 GB (telefon je došao sa karticom od 8 GB).

      Specifikacija:

      HTC Sensation

      dimenzije

      126,1 x 65,4 x 11,3 mm

      masa

      148 g

      baterija

      Li-Ion 1520 mAh

      ekran

      4,3″, 560 x 960, S-LCD (Gorilla Glass)

      kamera

      8 MP, auto fokus, dual LED blic,
      1080p@30fps video sa stereo zvukom

      dodatne opcije kamere

      geo-tagging, odabir tačke fokusa dodirom, stabilizacija slike, detekcija lica, dodatni foto-efekti primenljivi u realnom vremenu

      prednja kamera

      Da

      procesor

      1.2 GHz dvojezgarni procesor, Adreno 220 GPU, Qualcomm MSM 8260 Snapdragon

      memorija

      768 MB RAM

      skladišna memorija

      1 GB

      proširenje memorije

      microSD, do 32 GB (dolazi sa karticom od 8 GB)

      priključak za slušalice

      3.5 mm

      sistem

      Android 2.3.3 (Gingerbread)

      accelerometer – orijentacioni senzor

      Da

      konekcije

      USB 2.0, Bluetooth 3.0, WiFi 802.11b/g/n

      ostali senzori

      kompas, proximity

      prenos podataka

      GPRS, EDGE, 3G

      GPS

      Da, A-GPS

      poruke

      SMS, MMS

      email

      Da, Push Email

      adobe flash

      Da

       

      Softver

      HTC Sensation dolazi sa Android 2.3.3 operativnim sistemom koji je obogaćen Sense 3.0 korisničkim interfejsom. Sense 3.0 je projektovan tako da iskoristi visoku rezoluciju ovog telefona i njegovu procesorsku moć, pa u potpunosti verovatno neće nikada preći na slabije modele telefona, mada postoje neke modifikovane verzije sa izbačenim određenim zahtevnim funkcijama koje su napredni korisnici instalirali i na druge HTC-ove telefone.

      Ono što ćete prvo primetiti kod novog Sense 3.0 UI-a, jeste mnogo napredniji lock ekran. Na dnu se nalazi prsten, čijim prevlačenjem naviše zapravo otključavate ekran. To naravno nije sve, jer na ekranu imate i ikonice sa često korišćenim funkcijama, koje možete direktno pozvati tako što ćete ih prevući u prsten i tako otključati telefon i u isto vreme startovati željenu aplikaciju. Vrlo korisna stvar, a same ikonice su aktivne, pa tako možete na njima direktno videti broj propuštenih poziva, pristiglih sms poruka ili mail-ova, kao mali broj koji se pojavi pored njih. Preko lock ekrana možete čak i pristupiti osnovnim kontrolama muzičkog plejera, ako u tom momentu ide neka pesma preko njega.

      Osim osnovnog lock ekrana, postoji još interaktivnih lock ekrana koje možete skinuti iz HTC hub-a, a koji uključuju i pregled galerije, najnovije vesti, prognoza, itd. Ceo interfejs je inače skinovan (što uključuje i izgled lock ekrana), a dodatne skinove isto možete povući sa hub-a i tako potpuno promeniti njegov izgled.

      Kada prestanete da se igrate sa prečicama na lock ekranu i zapravo otključate telefon, sačekaće vas home ekran koji je organizovan u prilično standardnom HTC maniru. Home prostor se sastoji od 7 podekrana koji se skroluju u pravcu levo-desno, sa jednom bitnom razlikom u odnosu na prethodne Sense verzije, a to je da se ponašaju kao na karuselu, tj. kada stignete do jednog kraja i nastavite dalje, interfejs će vas vratiti na drugu stranu i zatvoriti krug. Ovo je zapravo jako logična stvar i ume da bude korisna, pa nam prosto nije jasno zašto to i ranije nije urađeno.

      Kod “okretanja” home ekrana, jako je izražen 3D efekat, pa ćete recimo videti detalje koji se nalaze sa strane nekog objekta (prstenovi na kojima se vrte brojevi na osnovnom widget-u za sat) i moći ćete da “zavirite” ispod nekih objekata, što je simpatičan detalj.

      HTC je iz nekog razloga opterećen vremenskom prognozom i njenim izgledom, pa mada ne delimo njihovu fascinaciju i skloni smo da primetimo kako bi taj silni trud mogao možda biti bolje upotrebljen na drugom mestu, ne sumnjamo da će svaki korisnik koji prvi put uđe u detalje prognoze biti impresioniran. Oblaci se kotrljaju po mračnom nebu, kiša pada i kapljice užasno realistično klize po ekranu, a sunčevi zraci skoro da mogu da vas ogreju direktno iz telefona, toliko je ta prognoza dobro animirana (obavezno pogledajte YouTube klip da vidite kako to izgleda u pokretu).

      Kada uđete u spisak aplikacija, dobićete klasičan ekran koji je isti kao i na svim drugim novim HTC modelima telefona. Spisak se skroluje odozgo na dole, a imate mogućnost filtriranja aplikacija tako da vam prikaže samo najčešće korišćene ili samo one koje su instalirane dodatno i ne spadaju u osnovni HTC paket aplikacija.

      Notification bar je takođe standardni za Android 2.3 HTC-ove telefone, pa imate spisak aktivnih aplikacija i obaveštenja u jednom tabu, a u drugom su prečice za uključivanje i isključivanje bežičnih mreža, GPS-a i brzi pristup podešavanjima telefona.

      Uz Sensation dolazi HTC Places softver za navigaciju, koji čak i zauzima čitava 2 GB na SD kartici svojima mapama, ali na žalost među tim mapama nema i detaljnije karte Srbije, već su pokrivene samo osnovni magistralni putevi, pa je samim tim ova navigacija trenutno neupotrebljiva kod nas.

      Kao prvu pomoć možete naravno koristiti Google Maps i njegov sistem za navođenje koji vam prikazuje punktove na putu od tačke A do tačke B, bar do momenta kada Google navigacija ne proradi i za našu zemlju, što je za sada nepoznato kada će se desiti.

      Prilikom slušanja muzike ili gledanja filmova možete uključiti SRS enhancement mod, koji dodaje prostornost zvuku. Zvuk je inače prilično dobar na Sensation-u, tako da je slušanje muzike uživanje. Sve audio fajlove, video fajlove i slike, možete poslati i bežični putem na bilo koji uređaj koji podržava DLNA (Digital Living Network Alliance) standard i koji se nalazi u okviru kućne mreže .

      Uz Sensation dolazi Polaris Office koji vam omogućava da čitate i menjate Word, Excel i PowerPoint fajlove, dok je za čitanje PDF-ova zadužen Acrobat Reader, što je po našem mišljenju i najbolje rešenje.

      Reader aplikacija je tu za čitanje ebook-ova, a preinstaliran dolazi i SoundHound, koji će vam pronaći ime pesme i izvođača bilo koje melodije koju čuje.

      Treba posebno pomenuti “Watch” aplikaciju, koja je za sada u začetku, ali će je HTC iskoristiti da vam omogući iznajmljivanje filmova i serija i gledanje putem stream-ovanja (ovo je inače posledica akvizicije jedne firme koja se bavi streaming-om multimedije od strane HTC-a pre jedno pola godine). Za sada je moguće pogledati trailer-e za određeni broj filmova, a ako je kvalitet slike u trailer-ima indikator kvaliteta filmova koji će doći, moramo da priznamo da smo vrlo zadovoljni. Ekran visoke rezolucije i widescreen odnosa strana na Sensation-u uopšte nije loš za gledanje ovakvih sadržaja.

      Sensation ima i sasvim funkcionalan Task Manager, u kojem možete da vidite koliko vam radne memorije troši koja aktivna aplikacija, pa možete da pogasite one koje vam ne trebaju. Jamb igračima, kao i FRP-adžijama će se dopasti preinstalirana aplikacija za bacanje kockica, gde možete bez ikakvih problema odraditi 2d12 bacanje ako se za time ukaže potreba.

      Kako smo Sensation dobili na test od Vip-a, uz njega su došle instalirane i dve dodatne aplikacije koje inače nisu deo HTC paketa. To su Android Vip Meni, koji je neka vrsta hub-a za Android aplikacije preporučene od strane Vip-a, među kojima je dosta domaćih aplikacija, kao i ViPutnik aplikacija, koja je pobedila na poslednjem Vip izazovu za domaće Android programere i koja je zaista vrlo korisna.

      Sensation naravno dolazi sa punom Adobe Flash podrškom, pa nećete imati nikakvih problema da otvorite sajtove koji sadrže takav materijal ili čak punu verziju YouTube sajta (mada ne znamo zašto biste to radili pored žive i zdrave YouTube aplikacije).

      HTC Hub i HTC Likes vam pružaju mogućnost pristupa raznim aplikacijama, widget-ima, skin-ovima, zvucima i ostalim dodacima za podešavanje izgleda interfejsa koje vam sam HTC pruža kao svom korisniku.

      Da biste koristili HTC Hub i HTC Likes, morate kreirati “HTC Sense” nalog. Ovaj nalog, pored toga što vam omogućava pristup tim aplikacijama, ima i drugu bitniju svrhu, a to je mogućnost pristupa HTC Sense servisu na HTC-ovom web sajtu.

      HTC Sense vam omogućava neke jako korisne opcije, pogotovo u slučaju da izgubite telefon, kao što su lociranje mobilnog telefona putem GPS-a, zaključavanje telefona, brisanje sadržaja telefona, kao i daljinsko uključivanje zvona telefona. Naravno, to sve podrazumeva da je telefon još uvek uključen i da ima pristup Internetu.

      Sense 3.0 je očigledan evolutivni pomak u odnosu na prethodne verzije. Karusel home ekran, aktivni lock ekran sa prečicama, kao i mnogo vizuelnih unapređenja čini da se razlika itekako primeti i onaj ko se navikne na njega primetiće kako mu neke stvari nedostaju na drugim telefonima.

      Treba napomenuti da je bootloader ovog telefona još uvek zaključan, mada je HTC odlučio da neće to više raditi. Sensation je otišao u proizvodnju pre te odluke, pa dok se ne pojavi neki update za njegov softver, nemojte računati da možete da ga root-ujete.

      Takođe, na Sensation-u je HTC primenio “fast boot” sistem, gde u slučaju da ugasite telefon (ali ne izvadite bateriju), sistem odlazi u neki vid hibernacije, pa će po ponovnom uključivanju mnogo brže biti spreman za rad, a uz to veliki broj aplikacija će i zapamtiti stanje u kojem su se nalazile, pa će vam recimo isti tabovi u browser-u ostati otvoreni i posle restarta.

      Kamera

      U ovom delu teksta kod HTC telefona obično počinjemo sa nekom frazom tipa: “HTC pravi odlične telefone, ali kamera…”. E pa, ovaj put to nije slučaj. Kamera na Sensation-u nije najbolja koju smo videli, ali je HTC ipak konačno ugradio dobru kameru u svoj telefon.

      Senzor je rezolucije 8 megapiksela, a jak hardver omogućava vam da njime snimate 1080p video u 30 frejmova u sekundi i to sa stereo zvukom. Dvostruki LED blic je tu da vam pomogneda napravite prihvatljive fotografije i u situacijama slabije osvetljenosti.

      Sense aplikacija za fotografisanje je ista kao i na ostalim HTC-ovim modelima i prilično je bogata opcijama, pa tako možete dosta detaljno podešavati ISO, dužinu ekspozicije, kontrast i zasićenje boja, a softver poseduje i opciju prepoznavanja lica, kao i fokusiranje na tačku koju dodirnete na ekranu.

      Uz softver za fotografisanje dolazi i veliki broj efekata, koje sada možete i videti u realnom vremenu, pre nego što i napravite fotografiju.

      Interesantno je to što čak i prilikom snimanja videa imate dosta opcija na raspolaganju, a tokom snimanja videa autofokus ne radi, ali je moguće uraditi ručno refokusiranje preko displeja, pritiskom na predmet koji želite da fokusirate. Ovo je zapravo vrlo korisna opcija, jer vam pruža fleksibilnost i mogućnost da izbegnete promene fokusa tokom snimanja ako to ne želite. Jedini problem je u tome što je sam proces fokusiranja vrlo čujan na snimku, jer se mehanizam sočiva izgleda nalazi blizu jednog od mikrofona.

      Fotografije koje Sensation pravi nisu spektakulare, ali su sasvim dobre, što je prvi put da kažemo tako nešto za kameru u nekom HTC-ovom telefonu. Naravno, još uvek boluje od određenih neoštrina, koje su često i posledica agresivnijeg algoritma za korekciju šuma, ali sada to nije toliko drastično. Uz veliki broj mogućnosti dodatnog podešavanja u softveru za fotografisanje, ne sumnjamo da će neko ko se potrudi umeti da izvuče zaista odlične rezultate iz nje.

      Video je u full-hd rezoluciji i takođe je sasvim dobar. Detalji na video snimcima nisu baš vredni full-hd rezolucije i 720p mod je možda nešto što je realnije za oštrinu koja se dobija od senzora, ali su snimci vrlo fluidni i nemaju nikakvih trzanja i cepanja slike. Sensation inače enkodira video u 3gp format i koristi 10 Mbit/s bitrejt, što je možda malo restriktivno i bilo bi bolje da su ga ostavili na malo većoj vrednosti ili da su barem ostavili mogućnost izbora kvaliteta. Dobra stvar je to što se video snima sa stereo zvukom u 44 KHz koji je vrlo kvalitetan.
       

      Lepo je to što prvi put ne moramo da kritikujemo HTC zbog kamere koju ugrađuje u svoj telefon. Nije to još uvek savršeno, ali je svakako korak u dobrom smeru.

      Utisci u radu

      HTC Sensation je telefon koji odaje utisak luksuza čim ga uzmete u ruku. Bez želje da uvredimo neke druge proizvođače telefona ili korisnike koji se možda ne slažu sa nama, ali mislimo da upravo ovako telefon treba da leži u ruci. Deluje jako čvrsto i ima konkretnu težinu (148g), a prednja strana je praktično cela u jednom komadu stakla koje deluje kao jedina potencijalno slaba tačka ovog telefona, jer nekako sumnjamo da bi čak i Gorilla Glass izdržao pad sa veće visine na beton ili neku sličnu površinu (nismo testirali), a valjda smo o tome počeli da razmišljamo baš zbog te težine telefona.

      Displej je prednost i boljka ovog telefona. Sa jedne strane, imate zaista odličnu 540×960 rezoluciju, u koju svašta može da se smesti, pa je surfovanje i čitanje teksta na ovom displeju zaista pozitivno iskustvo, a filmovi izgledaju sjajno. Sa druge strane, nismo uopšte oduševljeni kontrastom i koloritom ovog ekrana u uslovima koji nisu idealni. Čim ga nakrenete pod određenim uglom ili ga izložite dnevnom svetlu, boje i kontrast se gube, a refleksija vrlo efikasno ubija čitljivost. Što se kolorita i uglova gledanja tiče, tu je AMOLED nesumnjivo superioran. Imamo čak utisak da je što se uglova gledanja tiče ovaj ekran slabiji od ekrana na Desire S i Incredible S modelima, iako to ne bi trebalo da bude slučaj jer je ista tehnologija u pitanju.

      Osnovne funkcije telefona su standardno dobre. Zvuk prilikom razgovora je čist, a imenik se u HTC-ovom maniru vrlo lako pretražuje i integriše sa Facebook-om ako za time imate potrebe. Prilikom pregleda kontakata imate sve informacije o nekome na jednom mestu, uključujući i celokupnu istoriju vaše komunikacije. Tu su naravno i stari HTC-ovi štosovi, kao što je utišavanje zvona kada podignete telefon ili kada ga okrenete naopako na stolu.

      Novi Sense 3.0 je pun pogodak, pogotovo veoma praktični lock ekran na koji smo se veoma lako navikli i nedostajao nam je posle na našem telefonu. Jedini problem vezan za novi Sense je to što ume da bude zahtevan i čak uspeva da natera ovako hardverski jak telefon da secne ponekad.

      Web pretraživač dolazi sa punom Adobe Flash podrškom, a visoka rezolucija vam omogućava da u landscape modu sasvim komotno čitate sajtove bez ikakvog zuma. Performanse pretraživača su odlične, a jedino usporenje dolazi (očekivano) od flash-a. Moguće je pustiti flash video do 720p rezolucije bez problema, dok je 1080p već problematičan i dolazi do preskakanja frejmova.

      Čitanje dokumenata i knjiga je takođe vrlo ugodno zahvaljujući velikoj rezoluciji.

      Gledanje filmova na ovom telefonu zapravo nije uopšte tako loše iskustvo, mada smo generalno pristalice ubeđenja da takve stvari treba raditi isključivo na velikom ekranu. Ipak, ako ste u pokretu i želite da pogledate neku epizodu serije, Sensation će vam to omogućiti u velikom stilu. Izbegavajte jedino kombinaciju mračnijih scena i jakog svetla, jer refleksija ekrana onda baš dolazi do izražaja. Interesantno je to što smo zapravo utvrdili da nam se dopada efekat koji SRS enhancement ima na zvuk u filmovima, pa iako inače izbegavamo tu vrstu “budženja” zvuka, u ovom slučaju bismo ga verovatno uglavnom držali uključenog.

      Kvalitet zvuka nas je generalno vrlo pozitivno iznenadio, pa ako volite da slušate muziku Sensation vas neće razočarati.

      Hardversko dekodiranje videa radi vrlo dobro kada proradi, mada ne podržava baš sve codec-e koje smo mu poturili. U nekim situacijama je plejer recimo pustio sasvim glatko 1080p video, ali bez zvuka. U jednom slučaju nam se čak desilo da je plejer zaglavio na jednom klipu, pa smo morali da ga ugasimo iz task manager-a, ali je zvuk iz video klipa iz nekog razloga nastavio da radi u pozadini sve dok se ne završi ili dok ne uradimo restart telefona. Ovo se ponavljalo svaki put kada smo probali da pustimo taj klip, pa smo naravno odustali od njega. U svakom slučaju, čak i da hardversko dekodiranje iz nekog razloga ne proradi za neki klip, možete skinuti plejer koji će to softverski odraditi. Procesorske snage za to barem ima dovoljno.

      Performanse u igrama su odlične, a dole možete videti rezultat Quadrant testa, s tim da morate imati u vidu da on zavisi od rezolucije displeja, pa Sensation ima proporcionalno lošiji skor u 3D testovima od drugih telefona koji rade u manjoj rezoluciji.

      Što se trajanja baterije tiče, nemojte računati na više od jednog dana autonomije, a ako radite neke zahtevnije stvari budite spremni da potražite izvor struje i pre toga.

      Generalno smo Sensation-om jako zadovoljni kao telefonom i osećajem koji pruža u ruci. Velika je šteta što ekran i pored svoje velike rezolucije ima problema sa uglovima vidljivosti, a baterija je mogla da bude malo dugotrajnija, mada je to boljka svih telefona ovog tipa, pa mu to ne možemo uzeti za zlo.

      Veliki broj korisnika na Internetu se žali da telefon gubi signal kada se obuhvati na određeni način rukom, pa smo baš zbog toga isprobavali razne zahvate, ali osim minornih oscilacija signala, nismo uspeli da ponovimo taj “zahvat smrti”.

      Zaključak

      HTC Sensation je primer iz udžbenika kako moćan telefon treba da izgleda i da leži u ruci. Kvalitetna izrada i prosto konkretnost telefona su nešto što ne možete da ne primetite u prvom kontaktu sa njim. Odlične performanse koje mu omogućava jak hardver u sprezi sa novim Android operativnim sistemom i Sense 3.0 UI-em čine korišćenje Sensation-a stvarno pozitivinim iskustvom. Razolucija njegovog displeja omogućava vam da vrlo lako krstarite Internetom ili čitate dokumenta, bez potrebe za žongliranjem zumom i mrdanjem sadržaja ekrana svaki čas.

      Bilo da ste poslovni korisnik ili zaljubljenik u multimediju i moćne gedžete, Sensation će vam pružiti mnogo toga. Bez problema možete čitati i menjati Office dokumenta, slušati muziku, gledati video ili odigrati neku zahtevniju igru, a pri tome ovaj telefon neće nikada biti usko grlo.

      Sve u svemu, ako niste od onih koji moraju imati AMOLED displej po svaku cenu, odgovara vam HTC-ov Sense UI i želite telefon beskompromisnih performansi, Sensation je verovatno pravi izbor za vas.

      Prednosti:
      – Vrlo kvalitetna izrada
      – Novi Android 2.3.3 i Sense UI 3.0
      – Dvojezgarni procesor odličnih performansi
      – qHD displej (540×960)

      Mane:
      – Displej ima relativno loše uglove gledanja, pogotovo na suncu

      Uređaj na test ustupio Vip.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test